KOŁO PLASTYCZNE 2019/2020

SZNURKOWY DZBANEK NA PLASTRZE DREWNA

Kaktusy z kamieni, grysu i malutkich doniczek.

Farbowanie soli - ciekawa technika farbowania soli za pomocą suchych pasteli.

"Drzewko szczęścia" - praca z wykorzystaniem guzików i oczek.


KOŁO PLASTYCZNE 2018/2019

DOSKONALENIE WARSZTATU RYSOWNIKA.

TWORZYMY PEJZAŻ KROK PO KROKU.


BRANSOLETKI Z KORALIKÓW

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji zbliżającej się historycznej rocznicy odzyskania niepodległości koło plastyczne i historyczne połączyło swe siły przygotowując okolicznościowy plakat, który stanął w holu szkoły. Na wystawie okolicznościowej pojawiły się również plakaty klas ósmych i czwartych oraz prace konkursowe, które nie przeszły eliminacji szkolnych. Niestety warunki konkursu SP 2 pozwalały na przekazanie tylko jednej pracy z całej szkoły.


Kartki świąteczne.

FANTAZYJNE ŚWIECZNIKI

Tym razem na dodatkowych zajęciach plastycznych uczniowie wykonywali świeczniki na podgrzewacze. Każdy świecznik składał się z dwóch kubeczków, z którego jeden stanowił tło, na drugim natomiast narysowano drzewo. Wykorzystanie dwóch samodzielnych elementów pozwala na uzyskanie wielu ciekawych efektów  pracy.


ZAJĘCIA KREATYWNE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 zajęcia KREATYWNE DLA UCZNIÓW   klas IV - VIII ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W PONIEDZIAŁKI O GODZINIE 14:15 - 15:00 W STOŁÓWCE SZKOLNEJ. Na zajęcia za każdym razem przynosimy podstawowe  przybory plastyczne - te same, które wykorzystujemy na lekcjach plastyki (farby akwarelowe, plakatowe, kredki pastele suche i tłuste, nożyczki, blok biały i kolorowy, paletę malarską, ołówki miękkie, klej w sztyfcie i do prac kreatywnych). Oprócz materiałów podstawowych, na wybrane zajęcia będą także wykorzystywane inne materiały niekonwencjonalne. Uczestnicy zostaną wcześniej powiadomieni, jakie przybory należy przynieść na kolejne zajęcia. 

KOŁO PLASTYCZNE 2017/2018

ŚNIEŻYNKI Z BUTELEK

SZYSZAKI I KRASNALE SKANDYNAWSKIE


ŚNIEŻYNKI Z BUTELEK PO NAPOJACH

 

Gdy na zewnątrz panuje plucha jesienna choć w kalendarzu już zima, zbieramy butelki plastikowe, obcinamy denka, korektorem malujemy wzorki i uzyskujemy śnieżynki, które nie stopnieją w ciepłym pomieszczeniu :)

PEJZAŻE Z KOREKTORA

Czarna kartka z bloku technicznego, pomysł i KOREKTOR. Malowano już pastą do zębów czy pastelami. My użyliśmy jednego z podstawowych elementów wyposażenia uczniowskiego piórnika - korektora w pędzelku. W ten sposób powstały zimowe pejzaże.

KOLCZYKI - WSPANIAŁA ZABAWA

Tym razem na zajęciach zajęliśmy się produkcją kolczyków z koralików i innych gotowych elementów. Przy okazji kreatywnej zabawy mieliśmy wspaniałą możliwość doskonalenia sprawności manualnej dłoni. 


Drewno to wdzięczny materiał do pracy. Ze szpatułek laryngologicznych i innych elementów powstały ramki do zdjęć.

Magnesy w stylu decoupage. Nasze magnesy na lodówkę powstały z formatek drewnianych, materiałów kreatywnych oraz folii magnetycznej. Niestety uczestnicy warsztatów pozabierali swoje prace tak szybko, że udało się uwiecznić zaledwie kilka serduszek. Proszę o samodzielne wykonanie zdjęć i dostarczenie ich do galerii. Tymczasem warto obejrzeć to, co jest :)

Te nieodkryte dotąd "formy życia plastycznego" powstały z kamieni i innych drobiazgów .


**************************************

KOŁO PLASTYCZNO - MODOWE 2016/2017

Witamy Was serdecznie. Właśnie pracę rozpoczęło nasze szkolne koło plastyczne. Bawimy się świetnie, co widać na załączonych zdjęciach. Wszystkich chętnych zapraszamy we wtorki od godziny 14.00 do 15.30. Od października zajęcia będą odbywały się prawdopodobnie od godziny 15.30 do 17.00.Maski z masy papierowej - powstały metodą oklejania balonów masą papierową.  


MARTWA NATURA (owoce "zjadły się" zaraz po pracy :)

Jedna z powyższych prac została wykonana przez pierwszoklasistkę! Zgadniecie, która?


Dzisiaj na zajęciach kółka plastycznego zaplataliśmy paseczki. Czasem brakowało nam cierpliwości, natomiast efekt końcowy ozdobił szkolny hol. Możecie pobawić się w odnalezienie poszczególnych prac na poniższym zdjęciu :)

Tym razem wykonaliśmy skarbonki i wazoniki techniką decoupage. 


13 października 2015 wykonywaliśmy plakaty na konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia bez Papierosa. Niektórzy kończyli prace z poprzednich zajęć. Nasz Adrian rysował martwą naturę.


Rysunek w technice węgla wypadł bardzo dobrze. Pierwszy raz na kole plastycznym korzystaliśmy z tej wdzięcznej techniki. Praca wymagała cierpliwości w nanoszeniu kolejnych warstw i wymazywaniu ściereczką w celu uwydatnienia szczegółów i plam walorowych.


W dniu 27-10-2015 r. w ramach kółka plastycznego udaliśmy się do Biura Wystaw Artystycznych w Pile, w celu podziwiania malarstwa Pani Elżbiety Wasyłyk. Wystawa plastyczna nosiła nazwę "Krótka historia człowieka w malarstwie". Zapraszam do wklejenia poniższego adresu internetowego do przeglądarki i zwiedzania razem z nami. LINKhttp://galeriabwa.pila.pl/23-10-2015-piatek-godz-19-00-krotka-historia-czlowieka-w-malarstwie-elzbiety-wasylyk/. Autorska strona artystki znajduje się pod adresem www.wasylyk.pl.